Логін  Пароль  

МОН проти скорочення стипендіатів

МОН проти скорочення стипендіатів

 

Міністерство освіти виступає проти скорочення кількості отримувачів стипендій у вишах. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич в ефірі  «112 Україна».

 

«Сьогодні, коли немає настільки розвиненого ринку праці, щоб студент міг легко знайти роботу і паралельно навчатися, – очевидно, що ми повинні зберігати той рівень стипендіального забезпечення, який є в Україні», – зазначила міністр.

 

Вона підкреслила, що в Україні студентам складно знайти погодинну роботу, на відміну від західних країн. Тому зменшення кількості стипендіатів є недоцільним, оскільки буде демотивувати студентів здобувати вищу освіту.

 

«Якщо, наприклад, в західних країнах студенти можуть з легкістю отримати погодинну роботу, тому що є велика пропозиція для того, щоб вони могли суміщати роботу з навчанням, – то в Україні таких пропозицій небагато. Більшість українських студентів-програмістів починають працювати вже з другого курсу. Оскільки це дистанційна робота, є можливість спланувати свій час. Для студентів інших спеціальностей знайти погодинну роботу важко», – пояснила Лілія Гриневич.

 

Як відомо, з 1 січня 2017 року була введена рейтингова система отримання стипендій. Наразі 50% студентів ВНЗ отримують стипендії: 43% – академічні та 7% – соціальні.

 

Кабінетом Міністрів затверджено розмір мінімальної академічної стипендії для вишів III-IV рівня акредитації на рівні 1100 грн, а розмір підвищеної стипендії становить 1600 грн. На педагогічних, природничо-математичних й інженерно-технічних спеціальностях розмір стипендії складає 1400 грн, а підвищеної стипендії – близько 2 тисяч грн.

 

Джерело: http://osvita.ua/vnz/student_life/57269/

 

ДрукE-mail