Логін  Пароль  

У МОН підіб’ють підсумки конкурсу робіт вчених

У МОН підіб’ють підсумки конкурсу робіт вчених

 

На конкурс проектів наукових робіт молодих вчених подано 362 проекти з понад 100 вишів та наукових установ МОН. Про це повідомляє прес-служба відомства.

 

У Міносвіти зазначають, що зараз триває наукова і науково-технічна експертиза цих проектів, яку здійснює Експертна рада міністерства і до якої вперше увійшли молоді вчені.

 

Експертна рада надасть свій висновок 18 вересня. На його основі Конкурсна комісія на чолі з міністром освіти і науки Лілією Гриневич ухвалить остаточне рішення щодо фінансування проектів.

 

Цього року конкурс проектів наукових робіт молодих вчених проходить вже вдруге. Торік для фінансування проектів-переможців конкурсу було виділено трохи більше 12 млн грн. Цього року для продовження фінансування цих досліджень держава виділила ще 30 млн.

 

Для фінансування проектів молодих науковців, що переможуть цього року, у держбюджет закладено 13,4 млн гривень. У майбутньому їх також планують дофінансовувати.

 

Врахувавши досвід попереднього року, МОН внесло низку змін до процедури проведення конкурсу.

 

У відомстві повідомляють, що відтепер експертизу проектів здійснюють 5 фахівців, в той час, як минулого року було лише 2 та ще плюс 1 у випадку сильної розбіжності оцінок. Загальна кількість балів вираховується як середнє арифметичне значення оцінок від трьох експертів, що знаходяться у діапазоні між найнижчою та найвищою. Тобто, найвища та найнижча оцінки не враховуються. Це має забезпечити більш якісну та об’єктивну експертизу.

 

Цього року також дозволили подавати проекти з меншим терміном виконання – навіть, якщо він розрахований менш ніж на 3 роки. Окрім цього, до міждисциплінарних наукових проектів дозволили залучати співкерівником докторанта або доктора наук, віком до 40 років.

 

Джерело: http://osvita.ua/vnz/57316/

 

ДрукE-mail