Логін  Пароль  

Львівська політехніка взимку перейде в онлайн

Львівська політехніка взимку перейде в онлайн

Найбільший львівський університет «Львівська політехніка» планує перевести у лютому наступного року всіх студентів на дистанційне навчання. Про це повідомляє ZAXID.NET.

Окрім того, за інформацією видання, протягом зимової сесії у січні усі заліки і іспити студенти здаватимуть лише у чотирьох з понад десятка навчальних корпусів університету.

Усі ці заходи адміністрація університету застосовує задля скорочення витрат на опалення. Схожу реорганізацію навчального процесу через подорожчання газу на 40% планують і інші українські університети.

За словами проректора з навчально-виробничої роботи Національного університету «Львівська політехніка» Володимира Крайовського, рішення перевести усіх студентів на дистанційне навчання адміністрація університету ухвалила через подорожчання газу та збільшення витрат на опалення. Взимку університету доведеться платити за газ на 40% більше, ніж торік.

Як уточнив проректор з науково-педагогічної роботи Олег Давидчак, протягом сесії, яка у «Львівській політехніці» триває з 25 грудня до 27 січня, усі студенти складатимуть іспити у чотирьох корпусах. Зараз в університеті навчається приблизно 25 тис. студентів і задля того, щоб усі змогли скласти іспити та заліки у чотирьох корпусах, в університеті розробили спеціальний графік.

«Сесія і проведення іспитів відбувається у штатному режимі, відповідно до графіку. Просто ми складаємо розклад іспитів таким чином, щоб вони проводилися у корпусах, які ми можемо належно обігріти. У нас є можливість провести ці іспити не розсіяно по усіх корпусах, а у корпусах, що мають належне опалення і умови», – сказав Давидчак.

Після завершення сесії студентів чекають заслужені два тижні канікул, а от уже з 12 лютого вони мали б повернутись на навчання. Проте наступні три тижні, до 3 березня включно, студенти теж проведуть вдома. При цьому вони будуть зобов'язані дотримуватись навчальної програми та виконувати завдання викладачів. За словами проректора Олега Давидчака, надсилати виконані роботи та комунікувати з викладачами студенти зможуть дистанційно.

Проректор з навчально-виробничої роботи НУ «ЛП» Володимир Крайовський уточнив, що «Львівська політехніка» не єдиний український університет, що вирішив мінімізувати витрати на опалення.

«Я знаю точно, що [Київський національний] університет імені Шевченка робить два місяці канікул, протягом січня-лютого. Не знаю, як вони вчитимуться протягом цього періоду, але буде мінімізація опалювальна. Київська політехніка, яка за величиною приблизно така, як наш університет, аналогічно робить практично два місяці канікул. Університет нафти і газу у Івано-Франківську також робить два місяці канікул у зимовий період. Це лише щодо тих університетів, які ми моніторили», – заявив Крайовський.

Джерело: http://osvita.ua/vnz/58292/

ДрукE-mail